Hat, ebből három szabolcsi mellékvonalon újra elindul a vonat

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

biztos - biztos

Vasárnap életbe lépett az új vasúti menetrend. A szaktárca megrendelése alapján egy év szünet után hat újabb mellékvonalon (Esztergom – Almásfüzitő (Komárom); Sárbogárd – Székesfehérvár; Sásd – Komló; Szerencs – Abaújszántó- Hidasnémeti; (Nyíregyháza – Mátészalka) Fehérgyarmat – Zajta; Mátészalka – Csenger) indul újral a személyszállítás - tudatta közleményben a
MÁV-START Zrt.

 

Szeged és Budapest között óránként közlekednek majd az InterCity vonatok. Új InterCity vonatpár közlekedik Budapest és Szombathely között, Budapestről 8:10-kor, Szombathelyről 17:00-kor indul. Új gyorsvonatpár közlekedik Győr és Szombathely között, Győrből naponta 20:40-es, illetve Szombathelyről munkanapokon 7:00 órás indulással. Zalaegerszeg vasúti közlekedésében jelentős előrelépést jelent a Boba–Bajánsenye vasútvonal felújítása és villamosítása, ennek köszönhetően az új menetrend több új lehetőséget kínál a térségbe utazók számára. Újdonság, hogy Zalaegerszeg és Győr/Budapest között naponta hat közvetlen vonat közlekedik, ezen kívül a zalai megyeszékhelyről Veszprémen át Budapestre reggelente új, az eddigiekhez képest 18 perccel rövidebb menetidejű gyorsvonat tudja biztosítani Ajka és Veszprém érintésével a reggel kilenc óra előtti fővárosi érkezés lehetőségét. Menetidő csökkenéssel javul a személyszállítási szolgáltatás a Budapest és Eger között közlekedő sebesvonatok többségénél, illetve a Baja és a Szekszárd felől Budapestre közlekedő Gemenc InterCity-k esetében is. További kedvező változás a menetrendben, hogy a Budapest–Ócsa–Lajosmizse vasútvonalon délutánonként Budapest felől óránkénti, ütemes menetrend szerint indulnak a vonatok, az utasoknak gyakoribb eljutási lehetőségeket biztosítva.

A nemzetközi menetrendi kínálat jelentősen bővül, Budapestről a kora délután induló railjet minden pénteken és szombaton tovább közlekedik Frankfurtba, míg visszafelé Frankfurtból Budapestre vasárnaponként érkezik. Az újonnan bevezetett Moravia EuroCity-nek köszönhetően újra közvetlen, nappali eljutásra lesz lehetőség Varsó irányába és ezáltal Csehország délkeleti részeibe. A Hargita InterCity a menetrendváltástól Budapest és Marosvásárhely között mindkét irányba közvetlen kocsikat továbbít, újabb átszállás nélküli eljutási lehetőséget kínálva Marosvásárhelyre.
 
A MÁV-START Zrt. december 12-től bizonyos InterCity járatain csökkenti a felárak mértékét. Így 540 forint helyett 360 forint lesz a Budapest-Szombathely közötti InterCity vonatokon a pót- és helyjegyek ára. További felármérséklést jelent, hogy keddenként, szerdánként és csütörtökönként a Budapest – Debrecen - Mátészalka, a Budapest – Nyíregyháza - Záhony és a Budapest - Miskolc - Sátoraljaújhely vonalakon: a pót- és helyjegyek ezeken a hétköznapokon 540 forint helyett 360 forintba kerülnek.

December 12-től csak nemdohányzó kocsikkal közlekedteti az InterCity szerelvényeket.

Menetrendet az ország több mint 200 helyszínén, a nagyobb vasútállomások pénztáraiban lehet vásárolni 990 forintért. A december 12-től érvényes menetrendi információk megtalálhatók az ELVIRA internetes menetrendi keresőben a www.mav-start.hu weboldalon, ahol az online jegyvásárlás is lehetséges. A MÁVDIREKT telefonos ügyfélszolgálat száma: 06 (40) 49 49 49-es telefonszámán.

A 2010/2011. évi menetrend PDF formátumban az alábbi linken érhető el: http://www.mav-start.hu/res/2010-2011_e-book_2.pdf

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: