Állatpark: túl a félmilliomodikon

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

Középen Radnai Dóra és Kocsis Bence, mellettük Gajdos László (balról) és Kovács Ferenc (jobbról)

Idén eddig 500 ezren voltak kíváncsiak a Nyíregyházi Állatparkra. Az ötszázezredik látogató szombaton délelőtt egy budapesti fiatal pár, Radnai Dóra és Kocsis Bence volt, akiket a bejáratnál Kovács Ferenc polgármester és Gajdos László köszöntött. Ajándékot is kaptak: egy aranygyűrűt és egy fából faragott varánuszt.A fiatal pár egy hosszú hétvégére érkezett Nyíregyházára, elsősorban az állatkert miatt. Már nyáron szerették volna megnézni a Zöld Piramist, de akkor nem sikerült. Most viszont örökre emlékezetes marad számukra a látogatás.
Tavaly 300 ezer látogatója volt a parknak, a tavasszal átadott Zöld Piramis – benne az ócenáriummal és az indonéz esőerdővel – várakozáson felüli érdeklődőt vonzott.  Az önkormányzatnak ez a befektetése jó helyre került, meg fog térülni a beruházás – mondta Kovács Ferenc polgármester, aki a sikerhez gratulált a park dolgozóinak is.
Gajdos László hozzátette: a tervezett árbevételt idén már 160 millió forinttal teljesítette túl a park. Az a cél, hogy az önkormányzatnak egy fillérjébe se kerüljön a park.

 

Az 1,6 milliárdos, fele részben uniós támogatásból épült piramis és Tarzan ösvénye korábban sok vitát váltott ki. Szerencsére nem a szkeptikusoknak lett igazuk. Arra azonban senki nem gondolt, hogy már november végén túl lesz a park az ötszézezredik látogatón.

Hozzászólások (3)
3 2010. december 06. hétfő, 18:25
vendég
-- törölve --
2 2010. november 29. hétfő, 23:22
Cs. K.
Azért az jó dolog, hogy bárhol járunk az országban, ha az emberek megtudják, hogy Nyíregyházáról jöttünk, azonnal az állatpark jut eszükbe. Nem volt ám ez mindig így.
Szerintem az előnyeit biztosan élvezik azok is, akik idegenforgalomból, vendéglátásból élnek. Mert ha nincs látnivaló, kitehetik a lelküket is, vendég nem lesz. Mi - átlagos városlakók - pedig évente akár többször is elmehetünk a legnagyobb vidéki állatkertbe anélkül hogy az ország másik végébe kellene elutaznunk, mert itt van nekünk a szánkban. És ez 0-99 éves korig egyformán érdekel mindenkit.
Elfogult vagyok az állatkerttel kapcsolatban, mert a közelében lakom, minden reggel a gibbon hangjára ébredek, csendes, nyári délutánokon pedig hallom az oroszlánok bőgését. Ma délután a fókákat hallottam kutyasétáltatás közben. Azért ezt az élményt nem szívesen cserélném el.
1 2010. november 29. hétfő, 13:09
Szkepti
A város befektetett 800 milliót, és mennyit kap vissza?

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: