Alex már két fővárosi színházban is bizonyít

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

Már a januári előadásra is elfogytak a jegyek

Venyige Sándorral szeptemberben beszéltünk utoljára, amikor éppen a Jézus Krisztus Szupersztár bemutatójára készült. Hármas szereposztásban Pilátus szerepét játssza a Madách Színházban, Szirtes Tamás rendezésében.

 

Andrew Lloyd Webber leghíresebb rockoperája hatalmas siker, kígyóznak a sorok a pénztár előtt - januárra már minden jegy elkelt. Alex neve közben feltűnt egy másik fővárosi színházban, a Mikroszkópban is. Hogy került oda? – erről is kérdeztem.

Legutóbbi leveledben azt írtad, a január 8-ai Jézus Krisztus Szupersztár előadásra már csak néhány jegy kapható. Ennyire nagy siker a darab?

- Hát már májusban elfogytak az októberi Szupersztár-jegyek. Most kezdték árulni a decemberi-januári jegyeket, két óra alatt ezek is elkeltek, szerintem ez igazolja a sikert.

Hány előadáson vagytok már túl?

- Eddig harmincat játszottunk. Ezt onnan tudom, hogy hármas szereposztásban játszunk minden szerepet, és én tízről állítottam ki számlát.

Most már megkérdezhetem, hogy érzed magad a fővárosi színpadon?

- Remekül, tehát állandó stressz. A kollégáim vigyorognak is rajta, hogy folyamatosan nálam van szövegkönyvem, de ez nálam egy babona. Amúgy is állandó privát-rituálét csinálok az előadásokból – az öltözőmben. Mindennek megvan a pontos menete: mikor öltözöm, sminkelek, mikor iszom meg a kalcium pezsgőtablettát (amennyiben kell), mikor állok be takarásba, stb.

Megosztanál velünk néhány kulisszatitkot az előadásról?

- Az egész Madách Színház műszaki gárdája csúcsra van járatva. Cs. Nagy Bandi, főügyelő helyében az első héten felmondtam volna. 70 változás van a darabban, ami gyakorlatilag 2 percenként történik meg. Három mélységben lévő felületekre való különböző vetítések, süllyedők mozgása, trégerek leeresztése a zsinórpadlásból, oldalfelületek beengedése, 22 tagú zenekar irányítása. Kész agyrém!

A képen, amit küldtél, látszik, hatalmas az érdeklődés, kígyózik a sor a pénztár előtt. De milyen a közönség odabent, a nézőtéren? Tombolnak? Együtt élnek a darabbal? Van-e kedvenc élményed ezzel kapcsolatban?

- Webber írt egy új „tapsrendzenét” kifejezetten a Madách Szupersztárjához. A premieren 14 perces taps volt, hát persze, hogy együtt élnek a nézők a darabbal. Szirtes Tamás – túl azon, hogy az egyik legfelkészültebb rendező, akivel életemben találkoztam – ezt is nagyon kitalálta. És egyáltalán: itt mindenki nagyon profi – ugyanakkor minden munkatárs a szó valódi értelmében munkatárs: kedves, segítőkész, gyors, tudja a dolgát, egyszóval még egyszer: profi.


Nemcsak színészként, a színpadon láthat a közönség, egy ideje a Kabaré 24 - Mikroszkóp dramaturgja vagy, a színház honlapján - www.kabare24.hu - blogod is van. Ugyanott, ahol Verebes István is blogol. Hogy kerültél a Mikroszkóphoz?

- Egyszerűen. Verebes Pista hívott. Mind a Madách, mind a Kabaré 24 – Mikroszkóp egyszerű helyzetek: teljesítettél, tudják ki vagy, hívnak, teljesítened kell. Máshol: teljesítettél, nem tudják ki vagy, neked kell őket hívni, nem veszik fel, és nem kell teljesítened.

A Mikroszkóp Színpadot a legtöbben Sas Józseffel azonosítják. Ez könnyíti vagy nehezíti az új vezetés dolgát? A Sas-kabaréhoz szokott közönség elfogadja-e az új elképzeléseket, vagy merőben más közönséget kell becsalogatnotok a nézőtérre? De akkor mi lesz a törzsközönséggel?

- Ez most a legnagyobb dilemmánk. Bár jelentőségét a helyén értékelve a Sas-kabaré nem azonos a tradicionális, és az ugyanakkor aktuális kabaréval. Cezúrát húztunk, mélyebbet, tartalmasabbat kívánunk létrehozni, és az „esztablisment”, azaz a törzsközönség ezt nehezen fogadja. A ruhatár előtt olyan mondatot is hallottam, hogy „Nem kell ide irodalom, csak a Sas-kabaré. Az irodalmat csinálja Verebes Pista szemben a Nagymező utcán!” (Megjegyzem, hogy szemben az Operettszínház található, ami nem annyira Szép Ernő darabokról ismert…)

Most ingázol Budapest és Nyíregyháza között. Hogy viseli a család, meddig lehet ezt csinálni? Tervezitek-e, hogy elköltöztök Nyíregyházáról?

- Volt úgy az életemben, hogy karácsonytól áprilisig turnéztam Németországban, tehát a család hozzászokott. 23 éve élek itt Nyíregyházán, de fél éve mondogatom a feleségemnek, hogy ha az ember 15 éve bizonyít feleslegesen, és mégis a középszer az érvényes ebben a városban, akkor el kell innen húzni. Azonban szombaton a Kabaré 24 – Mikroszkópon volt egy „flash”-em. Teljes egészében Nyíregyházáról felbuszozó nézőkkel volt tele a nézőtér. Tomboló siker! Verebes az Aktuális 346-os blogjában élete legnagyobb sikerének értékeli azt az előadást. Én is átértékeltem kicsit az aktuális létemet: lehet, hogy van még tennivaló itthon is.

Cseka

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: