Bárány Frigyes 80 éves

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

Nyolcvanadik születésnapján köszöntötték ma kollégái Bárány Frigyes Jászai Mari-díjas színészt, érdemes művészt a Móricz Zsigmond Színház örökös tagját.

 


Bárány Frigyes 30 éve szerződött Nyíregyházára, amikor Bozóky Istvánt felkérték, alapítson társulatot. Itt ismerte meg feleségét, és itt telepedett le. Országos ismertséget Az aranyember című filmben, Kacsuka főhadnagy szerepében szerzett.
Bár 20 éve nyugdíjas, ma is játszik. A színházban szombat este mutatják be az Aranycsapat című darabot, amelyben az Elegáns urat játssza. A színház emeletén kiállítás nyílt azokból a fotókból, amelyek Bárány Frigyesről készültek egy-egy emlékezetes alakításáról.

 

Hozzászólások (1)
1 2010. november 18. csütörtök, 22:53
cseka
Ezek a hozzászólások a Facebookra érkeztek:
Papp Dénes ezt írta: Isten éltesse sokáig!!!

Garai Zoltán ezt írta: Isten éltesse sokáig! Ifjúkoromban irigyeltem, mert fess, "snájdig" karakteres ember volt a filmeken. Most nyugdíjasként irigyelem, mert fess, "snájdig" karakteres ember a színpadon. Még sokáig szeretnék bosszankodni ezen....

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: