Lady Gágá lett a legszebb liba

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

kultúra - Kultúr-kaptár

Bájgúnár és libája: Máté Márton és Lady Gágá

Máté Mártont ünnepelte ma a Sóstói Múzeumfalu mintegy háromezer vendége. Nemcsak azért, mert névnapja volt, hanem azért is, mert ő lett a bájgúnár, cirka hatkilós tollasa, Lady Gágá pedig a legszebb libának járó díjat kapta a zsűritől. A buta liba címet idén Ráczné Kohán Éva nyerte. Mindannyian nyírturaiak.

A Nóta TV színeiben Leó Béla libával nevezett  

Ennyien még nem voltak Márton-napi vigasságon a Sóstói Múzeumfaluban. Legalább háromezer voltak kíváncsiak a programra, melynek csúcspontja a bájgúnár és buta liba, illetve a legszebb liba megválasztása volt.

 

A nyírturai Máté Márton lehengerelte a zsűrit és a közönséget is, a fiatalember adta a legtöbb jó választ a kérdésekre, és a gyakorlati vizsgán is bizonyított: prímán megborotvált egy babafejet. Ugyancsak nyírturai lett a buta liba is, a női nevezők közül Ráczné Kohán Éva pedagógus tudta a legtöbb helyes választ.

Márton liba, a tavalyi nyertes, gazdája ölében

A szépségversenyre több libát neveztek, nagy örömünkre ott volt a tavalyi győztes, a kálmánházi Márton, ami azt jelenti, hogy a szárnyas nem végezte a tavalyi verseny után a tepsiben. Most azonban nem ő nyert, hanem a tőle kétszer nagyobb Lady Gágá, Máté Mártonék udvaráról.

Alig nyerte meg a versenyt, Marci máris tévésztár lett
A kóstolók mellett többházban az asszonyok téli foglalatosságaival ismerkedhettek a látogatók, a gyerekek például lámpás készítését tanulhatták Simon Józsefné kreatív oktatótól

Hozzászólások (2)
2 2010. november 15. hétfő, 22:37
cseka
Valamit biztosan ki kell találni a sóstói parkolási gondok enyhítésére, ámbár ma még sok is volt a hely a kocsiknak, nem lévén se program, se hétvége, ami vonzotta volna az embereket Sóstóra. Erős túlzással azt is mondhatnánk: olyan ez, mint a 12 személyes étkészlet, amit csak családi ünnepeken veszünk elő, két ünnep közt meg kerülgetjük. Ilyenkor jöhetne a képbe a kisvonat, amivel az állomásról pár megállóval, közlekedési dugók és felesleges várakozás nélkül juthatnánk Sóstóra. Egyébként olyan gyönyörű idő volt tegnapelőtt és tegnap, hogy nyugodtan lehetett volna biciklivel is jönni Sóstóra, egy kellemes kirándulással összekötni a "libanapot". Ráadásul a múzeumfaluban kerítésen belül van a tároló, a biztonsági őr a bringákra is rápillant.
1 2010. november 15. hétfő, 18:36
Slowly
a kilátogatók parkolása mikor lesz megoldva?

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: