Levetkőzne

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Publicisztikák - Publicisztikák

Kirobbanó formában van a kitűnő színésznő és egy nyilván tudatosan elejtett félmondatban üzent, ő, bizony, több mint tíz év után újra levetkőzne. Ő volt ugyanis a Playboy magyarországi kiadásának első címlaplánya, s ezzel történelmet írt. A 67-es születésű, kétgyerekes, igen vékony anyuka (a formák kigömbölyítésére ott van a Photoshop) úgy látszik, pénzzavarban van, vagy már az ünnepekre gyűjtöget, mert másért, ugyan, miért… szép ki summa jár érte. Gondolom én.


Hány csinos anyuka van ebben az országban, ha aki kicsit összeszedné magát és a bátorságát, no és lenne kinek megsúgnia: levetkőznék… Mert kellene egy kis pénz - suttogná restellkedve. (Hogy demagóg vagyok? Meglehet. Méghozzá visszamenőleges hatállyal, most az a divat úgyis.)
No nem csudamasinára, hanem egy kicsit jobb minőségű ételre, a srácoknak pár márkás, nem turis cuccra. Egy darabig csak kitartana az a kis pénz.
Nézegetem a nettó keresetek jövő évi alakulásáról szóló, a többségre nézve szomorú táblázatot. Az alacsony jövedelműeknek még halvány sejtelmük sincs, hogy meg fognak lepődni. Fájni fog a tény. Főleg akkor, ha „fülkeforradalmárok” voltak. De már nincs mit tenni. Legfeljebb marad a vetkőzés. Nem pénzért, hanem a pénz miatt. És nem önként. De ám csupasz s…ig!

Szőke Judit

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: