Ripsz-ropsz spagetti

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

Két személynek elég 25 dkg spagetti, meg minimum (ha több, annál jobb) 10 dkg reszelt sajt, egy deci tejszín (a maradékot tedd el a hűtőbe, nem romlik meg hamar, öt deka füstölt szalonna, lehet több és húsos, bors, jó, ha fehér. De különben mindegy.
A spagettit a szokásos módon sós, forrásban lévő vízben megfőzöd. Közben egy edényben a nagyon finomra vágott szalonna zsírját kisütöd. Főtt tésztát a hozzávalókkal összekeverjük, majd tűzálló tálba tesszük. A reszelt sajt megy a tetejére és előmelegített, forró sütőbe teszed. Mire a sajt megolvad, pár perc, és hipszi-hopszi tálalásra kész. Hidegen is klassz.

És olcsó, persze, ha nem a legdrágább hozzávalókat veszed. És ne azokat vedd! Nyisd ki a szemed, úgy válogass! Ilyen világot élünk…

 

Hozzászólások (2)
2 2010. december 13. hétfő, 17:16
cseka
Minden receptre vevő vagyok, imádok új ízeket, eddig nem használt fűszereket kipróbálni. Úgyhogy köszi a tippet.
Most elronthatatlan piskótareceptet keresek, mert karácsonyra az elejétől saját készítésű tortával szeretném elkápráztatni a családot. A kapcsos sütőforma már megvan hozzá, a többi részletkérdés.:)
1 2010. december 13. hétfő, 16:08
szjaori
Sziasztok sok sok gasztronómia könyv közül lehet válogatni a következő oldalon.

http://konyv-konyvek.hu/gasztronomia

Remélem felkeltettem érdeklődéseteket.
Sziasztok

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: