Tarolt a Cantemus Tolosában

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

Tarolt a spanyolországi Tolosában az elmúlt napokban rendezett kórusversenyen a Szabó Dénes Kossuth-díjas karnagy vezette nyíregyházi Cantemus Gyermekkórus. Három díjat is sikerült elhozniuk a versenyről: a gyermekkari kategória első díját, a legjobb kötelező baszk mű előadásáért járó különdíjat, illetve a kórusverseny Nagydíját.

 

A spanyolországi Tolosa városában ebben az időpontban rendezték meg immár 42. alkalommal az egyik legnagyobb múltú és legszínvonalasabb nemzetközi kórusversenyt, amelyen a Cantemus Gyermekkórus szenzációs versenyzéssel tarolt az erős mezőnyben. Nem kis elvárással és lelki teherrel indultak útnak, hiszen testvérkórusaik, a Pro Musica Leánykar, a Cantemus Vegyeskar és a Banchieri Énekegyüttes majd minden alkalommal győztesen tértek haza erről a megmérettetésről – írja a kórus sajtóreferense, Szilágyi Szilárd. A legnagyobb siker eddig kétségtelenül a Cantemus Vegyeskaré volt, akik 2008-ban nemcsak a vegyeskari kategória első díját, de a verseny Nagydíját is elnyerték. Most azonban a Cantemus Gyermekkórusnak is sikerült a rendkívüli bravúr. A gyermekkari kategória első díja és a legjobb kötelező baszk mű előadásáért járó különdíj mellé, magasba emelhették a kórusverseny Nagydíját is. A teljesítmény értékét növeli, hogy a nemzetközi kórusversenyek különböző kategóriái közül, rendre a gyermekkórusok mezőnye a legnívósabb és legkiegyensúlyozottabb. A nagyszerű sikert november 1-én a déli órákban kezdődött fesztiválzáró ceremónia keretében hirdették ki Tolosában. Ezzel a Cantemus Gyermekkar elnyerte a jogot arra, hogy 2011-ben indulhasson a Kórusmuzsika Európa Nagydíjáért folyó versenyen, amin Arezzo, Tolosa, Debrecen, Tours, Várna és Maribor (korábban Gorizia) nemzetközi kórusversenyein nagydíjat nyert kórusai szerepelhetnek. A gyermekkórus a kórusversenyt megelőző napokban öt teltházas, nagysikerű koncertet adott baszkföld több településén. November 2-án Eibar városkában lépnek még pódiumra, majd november 5-én a hajnali órákban érkeznek Nyíregyházára.
A nyíregyházi közönség november 6-án (szombaton) 18 órakor a Cantemus „Maestro” kórusbérletének második koncertjén köszöntheti a győztes csapatot a Kodály Zoltán Általános Iskola koncerttermében, hiszen a Svédországból érkezett Svanholm Singers hangversenyét immár a tolosai nagydíjjal is büszkélkedhető Cantemus Gyermekkórus fogja megnyitni.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: