Start: elismerés szociális munkás képzésért

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

A Mozgáskorlátozottak Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete és a START Nonprofit Kft részére a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara „A szociális képzéseinek oktató intézménye 2010” címet adományozta az oktatásban végzett kiemelkedő munkájáért.

Az elismerés kapcsán dr. Fábián Gergely a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar dékánja elmondta: –20 éves a szociális munkás szakemberek képzése Nyíregyházán, melyben mindkét intézmény a szak indulása óta terepintézményként működik közre. Ez adta az apropóját annak, hogy elismerésben részesítjük azokat az intézményeket, akik a képzés kezdete óta a rendelkezésünkre állnak, mint gyakorló helyek. Húsz év távlatában mostanra csupán alig tíz intézmény– vagy annak jogutódja– van, akikkel a kezdetektől kapcsolatba vagyunk, ezek közé tartozik stabilan a két intézmény is.

Munkahelyet is adnak

–Természetesen továbbra is számítunk a szoros együttműködésre, ami az eltelt évek alatt sokkal sokrétűbb és színesebb lett. Többek között speciális kurzusokat tartunk, a mesterképzésben részvevő hallgatók is a két intézményben végzik a szakmai gyakorlatot. Nem utolsósorban számos végzett hallgatónk dolgozik a két intézményben, ami azt igazolja, hogy szakmailag is meglapozott az együttműködésünk– fűzte hozzá a dékán.

A két intézmény az oktatást tanúsító emléktáblát és oklevelet kapott az egyetemtől.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: