Jelnyelvi tanfolyam indul

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

alma - Diákévek

Jelnyelvi tanfolyam indul a Vasutas Művelődési Házban (Nyíregyháza, Toldi.u.23.) október 6-án. A tanfolyamot Fazekas Dóra vezeti, az érdeklődőket az első foglalkozásra szerdán 16.30-19.45 között várják. A jelnyelvi tanfolyamok célja, hogy közelebb hozza a halló és a "hallatlan" világot egymáshoz. Betekintést nyújt a siketek jelnyelvébe, kultúrájába. Segít a siketek kommunikációjához szükséges ismeretek elsajátításában.

 


A Jelnyelvi tanfolyamokon részt vevő tanulónk javaslatai alapján az óraszámot megemelték. 2008. szeptemberétől az alapfokú tanfolyam 60 órás, míg a középfokú tanfolyam 2009. szeptemberétől már 80 órás, így több idő marad a témakörök tanulásához, gyakorlásához. 2010-ben az újabb óraszám növelésnek köszönhetően még több gyakorlási lehetőségük lesz a hallgatóknak, akik a tanfolyam végén záróvizsgát tesznek, amelyről tanúsítványt kapnak. A vizsga két részből áll: szóbeli és írásbeli.
60 órás ALAPFOKÚ JELNYELVI TANFOLYAM
(16 hetes, heti 1x4 óra):
Kb. 1000 jelszókincs elsajátítása, amely megkönnyíti a siketekkel való kapcsolatteremtést.
Témakörök:
• köszönés
• öltözködés
• számok, színek
• városok
• közlekedés
• egészség, betegség
• iskola, hivatal
• nyelvtan

Képzés díja: 30 ezer forint (ezt háromszori részletben is fizethetik a hallgatók)
Díj tartalmazza: oktatási díjat, vizsgadíjat ,tanúsítvány kiállításának költségeit és segédanyagok.
Beiratkozás és befizetés a tanfolyam kezdés előtt a helyszínen.
Elérhetőség: 06 70 2231 823 vagy Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Hozzászólások (1)
1 2011. március 11. péntek, 07:26
Vinkler Ágnes
Kedves Fazekas Dóra! most értesültem arról hogy indult ilyen képzés februárban! azt szeretném megtudni hogy lesz még ilyen képzés és mikor indulna? Érdekelne nagyon a jelnyelv és szivesen megtanulnám!
Köszönöm!
Üdvözlettel: Vinkler Ágnes
agikavinkler@freemail.hu

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: