Bringázz és vonatozz a munkába!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

életmód - Életmód-egészség

A MÁV-START Zrt. is csatlakozott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Magyar Kerékpárosklub közös szervezésében meghirdetett „Bringázz a munkába!” kampány őszi fordulójához. A személyszállító vasúttársaság különböző kedvezményekkel és nyereményekkel hívja fel utasai figyelmét arra, hogy a kerékpáros és a vasúti közlekedés összekapcsolása jelentősen hozzájárulhat a növekvő autósforgalom káros környezeti hatásainak csökkentéséhez.
Szeptember 23. és október 22. között kedvezményes kerékpár havibérlet váltható, így a 15 km-re szóló bérlet áráért most bármilyen távolságra szállíthatják az utasok kerékpárjaikat.

A szeptember 25-26-i, október 2-3-i, október 9-10-i és az október 16-17-i hétvégéken, a második kerékpárjegy ingyenes, ha két kerékpáros együtt utazik. A kedvezmény a felsorolt hétvégeken szombat 0:00 órától vasárnap 24:00 óráig vehető igénybe.
Az őszi vasúti kilométergyűjtő verseny nyereménye az adventi időszakban, Bécsbe felhasználható, két személyre szóló másodosztályú menettérti jegy. Ehhez a vonaton történő kerékpárszállítást kell regisztrálni a www.bringazzmunkaba.hu honlapon található közlekedési naplóban.

Kerékpárjeggyel

A személyszállító vasúttársaságnál 2006-ban egy hosszú távú fejlesztési program indult el, amelynek célja, hogy minden személyszállító vonaton biztosítható legyen az utasok számára a kényelmes, kiszámítható kerékpárszállítási lehetőség. E célok megvalósítása érdekében ősztől tavaszig egyre több kerékpárszállító kocsi vagy arra alkalmas térrel rendelkező szerelvény közlekedik az ország több vonalán. 2010-ben a program folytatódott: öt darab poggyászteres kocsit alakítottak át kerékpárszállító kocsivá. Ennek során egy-egy kocsiba 28 kerékpárakasztó kampót, valamint 10 lehajtható ülést építettek be a MÁV szakemberei. A poggyásztérben kapaszkodórudak biztosítják a biztonságos utazást, ezen kívül egy 8 férőhelyes fülke került kialakításra, amelynek üvegablakán keresztül rálátás nyílik a poggyásztérben elhelyezett kerékpárokra. Kerékpár szállítására akkor is van lehetőség, ha a vonaton nincs külön kerékpárszállító kocsi vagy arra kialakított tér. Ekkor azokban a 2. osztályú kocsikban szállítható kerékpár, amelyek közvetlenül a vonat elején vagy a végén találhatók. Az utasok kényelme érdekében a kerékpárjegy elővételben is megvásárolható az ország bármely vasútállomásán vagy menetjegyirodájában, így akár 60 nappal előre is tervezhető az utazás.

A kedvezményes kerékpár-szállítási lehetőségekről a személyszállító vasúttársaság honlapján, a www.mav-start.hu/kerekpar oldalon találhatók bővebb információk, vagy utasaink a MÁVDIREKT telefonos ügyfélszolgálat vonalán is: a 06 40 49 49 49-es telefonszámon érdeklődhetnek erről a szolgáltatásról.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: