Megújult géppark a Jósa András kórházban

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

életmód - Életmód-egészség

Számos egyéb, a diagnosztikát segítő új készülék mellett nagyobb felbontású, korszerűbb CT készülékekkel bővült az Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt. Jósa András Oktatókórháza. Az új berendezések lehetőséget teremtenek arra, hogy olyan technika kerüljön alkalmazásra, amellyel a legkorszerűbb egészségügyi ellátást kapják a betegek a megyében a radiológia területén – tájékoztatott Vitkai Éva sajtófőnök.

Az intézmény május 1-től vette ismét saját kézbe a képalkotó diagnosztika működtetését. A modern géppark és a költséghatékony innovatív működtetésű rendszer lehetővé teszi, hogy a gyógyító osztályok közvetlenebb támogatást kapjanak a képalkotó diagnosztikai részlegtől. Hamarosan megvalósul a korszerű eszközökkel felszerelt direkt digitálizált Radiológiai Osztály, ahol az új technika segítségével az egyes képalkotó berendezések a felvételeket olyan jelekké alakítják, amelyek zárt online rendszeren továbbíthatók. A direkt digitális technika által lehetőség nyílik a telemedicinára is, azaz a felvételekről történő szakmai konzultációra bármilyen földrajzi távolságban, a beteg mozgatása nélkül.
Az épületek felújítása, a funkcionális átalakítások, a műszerpark beszerzése az ütemterv szerint halad. A napokban állították üzembe azt a két korszerű 16 szeletes CT készüléket, melyek amellett, hogy a teljes vizsgálati spektrumot lefedik, a korábban használt 1 szeletes CT készülékhez képest jóval pontosabb diagnosztikát tesznek lehetővé. Az új műszerekkel a betegellátásban várhatóan csökken majd a várakozási idő.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: