Hőségriadó van!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

életmód - Életmód-egészség

Másodfokú hőségriasztást rendelt el öt régióban az országos tiszti főorvos vasárnaptól. Közép-Magyarországon, Közép-Dunántúlon, Nyugat-Dunántúlon, Észak-Alföldön és Dél-Alföldön az elkövetkezendő napokban a középhőmérséklet az ország döntő részén elérheti a 26, de helyenként a 28 fokot is.

 

Nyíregyházán és Sóstón több mint 380 nyomókút található, melyek vize fogyasztásra alkalmas. A belvárosban a Kossuth u. 44. és 13. sz. alatt, a Búza tér 14. szám alatt és a Színház u. 3. szám alatt található nyomókutakat vehetik igénybe a szomjazók. Emellett a városközpontban a Kossuth téren, a Benczúr téren, a Bujtoson, a Dózsa György úti sétálóutcán található díszkutakból is ivóvíz folyik. A város játszóterei környékén további 30 ivókút található.

A hőségriadó miatt az elkövetkező napokban – ahogy a korábbi hőségriadó alkalmával is – a lakótelepek szervizútjain locsolással hűsítik a levegőt naplemente után.

Aki a nappali órákban keresne menedéket a hőség elől, az a Váci Mihály Kulturális Központban, a Városháza aulájában vagy az új Ügyfélszolgálati Centrumban nyitvatartási időben tartózkodhat. Ezek a középületek több száz embernek adnak menedéket a hőség elől. Aki teheti, a déli órákban tartózkodjon hűvös helyen. A lakások felmelegedése az ajtók, ablakok bezárásával és besötétítéssel akadályozható meg. Este, éjszaka célszerű átszellőztetni a helyiségeket. Az elvesztett folyadékot folyamatosan pótolni kell. Az idősekre, a betegekre és a kisgyermekekre különösen oda kell figyelni – hívja fel a figyelmet a Városházi Sajtószolgálat.

Ehhez annyit teszünk még hozzá, hogy javasoljuk, lehetőleg ne a legnagyobb hőségre időzítsük a bevásárlást, az ügyintézést, a szatyorban, táskában pedig vigyünk magunkkal otthonról vizet. A hőségben inkább zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, könnyű ételeket fogyasszunk, ne terheljük nehezen emészthető ételekkel a szervezetünket!  BEEZ

Hozzászólások (1)
1 2018. augusztus 31. péntek, 11:42
Josef Lewis
Jó napot, Josef Lewis vagyok. Egy elismert, törvényes és akkreditált hitelező. Nagyon gyorsan és egyszerűen nyújtunk kölcsönöket, személyi kölcsönöket, autóhiteleket, otthoni hiteleket, diákhiteleket, üzleti kölcsönöket, feltalálói kölcsönöket, adósságkonszolidációt. stb.

Kapjon engedélyt egy üzleti vagy egyéni hitelre ma, és szerezzen pénzeszközöket ugyanazon a alkalmazási héten. Ezek a személyes kölcsönök jóvá lehet hagyni, függetlenül a hitelezéstől, és sok boldog ügyfelünk van, aki támogatja ezt a követelést. De nemcsak megkapja a szükséges kölcsönöket; akkor a legolcsóbb lesz. Ez a mi ígéretünk: Garantáljuk a legalacsonyabb kamatlábat minden olyan kölcsön esetében, amely ingyenes fedezetet nyújt.

Törekszünk arra, hogy pozitív tartós benyomást hagyjunk ügyfeleim elvárásainak túllépése során. Célunk, hogy méltósággal és tisztelettel kezeljük, miközben a legmagasabb minőségi szolgáltatást időben biztosítjuk. Nincs szükség társadalombiztosításra, és nem szükséges hitelesítési ellenőrzés, 100% -os garancia. Kérjük, azonnal válaszoljon az alábbi részletek alapján, ha érdekel a kölcsön, és mentes a csalásoktól.

E-mail: progresiveloan@yahoo.com
Call / WhatsApp: +16626183756 köszönöm
Webhely: https://progresivefunding.wordpress.com

;;..///pp[[

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: