Hőségriadó van!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

életmód - Életmód-egészség

Másodfokú hőségriasztást rendelt el öt régióban az országos tiszti főorvos vasárnaptól. Közép-Magyarországon, Közép-Dunántúlon, Nyugat-Dunántúlon, Észak-Alföldön és Dél-Alföldön az elkövetkezendő napokban a középhőmérséklet az ország döntő részén elérheti a 26, de helyenként a 28 fokot is.

 

Nyíregyházán és Sóstón több mint 380 nyomókút található, melyek vize fogyasztásra alkalmas. A belvárosban a Kossuth u. 44. és 13. sz. alatt, a Búza tér 14. szám alatt és a Színház u. 3. szám alatt található nyomókutakat vehetik igénybe a szomjazók. Emellett a városközpontban a Kossuth téren, a Benczúr téren, a Bujtoson, a Dózsa György úti sétálóutcán található díszkutakból is ivóvíz folyik. A város játszóterei környékén további 30 ivókút található.

A hőségriadó miatt az elkövetkező napokban – ahogy a korábbi hőségriadó alkalmával is – a lakótelepek szervizútjain locsolással hűsítik a levegőt naplemente után.

Aki a nappali órákban keresne menedéket a hőség elől, az a Váci Mihály Kulturális Központban, a Városháza aulájában vagy az új Ügyfélszolgálati Centrumban nyitvatartási időben tartózkodhat. Ezek a középületek több száz embernek adnak menedéket a hőség elől. Aki teheti, a déli órákban tartózkodjon hűvös helyen. A lakások felmelegedése az ajtók, ablakok bezárásával és besötétítéssel akadályozható meg. Este, éjszaka célszerű átszellőztetni a helyiségeket. Az elvesztett folyadékot folyamatosan pótolni kell. Az idősekre, a betegekre és a kisgyermekekre különösen oda kell figyelni – hívja fel a figyelmet a Városházi Sajtószolgálat.

Ehhez annyit teszünk még hozzá, hogy javasoljuk, lehetőleg ne a legnagyobb hőségre időzítsük a bevásárlást, az ügyintézést, a szatyorban, táskában pedig vigyünk magunkkal otthonról vizet. A hőségben inkább zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, könnyű ételeket fogyasszunk, ne terheljük nehezen emészthető ételekkel a szervezetünket!  BEEZ

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: