Lombok takarásában

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

bizzenések - BIZzenések

 

Évek óta működik ez az illegális hulladéklerakó Sóstón. Hiába hordják el, újratermelődik.

Tavaly több konténert pakoltak meg a parkfenntartók, mire felszámolták a kupacot, a környékbeliek – mert nyilván nem a belvárosból, nem a lakótelepekről, és nem is a harmadik utcából hordják ide a levágott ágakat, nyesedéket az emberek – azonban nem veszik az adást, meg sem fordul a fejükben, hogy ez itt nem egy nyesedék lerakására kijelölt "zöld" sziget.

Én a városüzermeltetés helyében taktikát váltanék. Hagynám az egész kupacot, hadd nőjön, hadd pakolják rá tovább a nyesedéküket a szép kerjeikből a környéken lakók. Az utcában parkolók meg hadd rejtsék, dugdossák az ágak alá az uzsonna maradékát, az üdítős flakont, a gyerekpelenkát, meg ami még egy tóparti látogatás során esetlegesen szemétként keletkezik. 

Aztán, amikor a tópartiak már nem látják az emeleti ablakból (se) a tavat, talán elgondolkodnak azon, hogy tényleg oda kell-e hordani a szemetet, amikor egyébként szervezetten elviszik a ház elől, ha a kukába tesszük.

Van egy másik megoldás is: a közterület-felügyelők néha letérnek a kavicsos ösvényről, és megnézik, vajon milyen fajtájú fákról pakoltak ki legújabban karvastagságú ágakat. Talán nem is lenne olyan nehéz beazonosítani a helyeket.

Cseka

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: