Fucsovics Marcit ünnepeltük

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

sport - sport

Fucsovics Marci az első magyar, így az első nyíregyházi is, aki Wimbledonban győzni tudott. Őt köszöntötte hétfőn délután mintegy kétszáz rajongó a Nyíregyházi Városi Teniszklubban.

 

A csarnokban egy óriás kivetítőn peregtek a vasárnapi győztes meccs képei, miközben megérkezett a 185 centis, 18 éves Marci is szüleivel és menedzserével, Joó Györggyel. A közönség állva, tapssal fogadta a nyíregyházi teniszcsillagot.

A klub nevében Bige László elnök köszöntötte, majd további felkészüléséhez egymillió forintot nyújtott át – hozzátéve, hogy a junioroknak nem jár díjazás Wimbledonban, a felnőtt győztes viszont egymillió fontot kap. A pénzt az elnök még megtoldotta egy másfél millió forint értékű, herendi serleggel. Csabai Lászlóné polgármester és Nagy László alpolgármester is köszöntötte Marcit, és megígérték, 4 millió forinttal támogatja az önkormányzat a sportolót.


Eljött az ünneplésre Fucsovics első két edzője, Gyuricsku Enikő és Erőss Béla is, mindketten azt mondták, már az első edzéseken szembetűnő volt Marci kiemelkedő tehetsége.

Marci, aki megköszönte a nyíregyháziaknak, hogy szurkoltak neki, szüleivel és menedzserével együtt, szerényen félrehúzódva fogadta az ünneplést. Aztán az is kiderült, hogy ő még nem is látta a mérkőzést, így nem csoda, hogy roppant figyelemmel kísérte a képsorokat.


És lám: nemcsak élőben, a felvételen is megnyerte a Wimbledont.

Hozzászólások (2)
2 2010. július 06. kedd, 18:42
cseka
Köszi, ott a helyünk!!
1 2010. július 06. kedd, 12:42
Poroszka Ottó
Tisztelt Szerkesztőség!

Örömmel tájékoztatom Önöket az alábbi sporteseményről Kérjük, amennyiben lehetőségük engedi, az alábbi hírt jelentessék meg az Önök által képviselt médiumokban. Várjuk Önöket is szeretettel.


Fucsovics Marci is játszik az MTK ellen Nyíregyháza színeiben


Tenisz, férfi I. osztályú csapatbajnokság, 2010. július 8. 11 óra: NYVTC – MTK


A Wimbledoni Bajnok is erősíti az NYVTC csapatát, amelynek soron következő csapatbajnoki mérkőzése csütörtökön 11 órakor kezdődik a Városi Stadion tenisz centrumában. Kisebb sérüléssel bajlódik a másik nagy erősség Csonka Gábor, aki szintén a stuttgarti teniszakadémia tanítványa és aki nagy szerepet vállalt a csapat előző évi sikeres szereplésében. A csapat kapitánya Horváth Gábor, az NYVTC vezető edzője és szakedzői tanulmányokat folytat. A csapat további tagjai: Békési Zoltán, Szabó Dániel, Szabó Zoltán, Bodnár Norbert, a Pótor testvérek, Kulifai Károly és a fiatal tehetségek: Kovács Imi és Németh Pisti. Szurkoljunk együtt! Hajrá Nyíregyháza!


Tisztelettel:

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: