Tanuljunk kutyául!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Gazdikereső - Gazdikereső

A városlakók is részt vehetnek az Állatbarát Alapítvány legújabb, 2010 július 3-án, szombaton induló kezdeményezésében. Az alapítvány az Állatotthonban kutya-gazda iskolát szervez.  A programban az állatbarátok szeretnék csökkenteni a kutyatartók és az állatot nem tartók közötti feszültséget.

A kezdeményezés annyiban tér el egy hagyományos kutyakiképzéstől, hogy a szervezők állatvédelmi, állattartási tanácsokkal látják el a résztvevőket – tájékoztatta kaptárunkat Pelyvás Csaba, az alapítvány titkára, aki hozzátette: a „tanuljunk kutyául” nagy előnye, hogy a résztevők hozhatják saját kutyájukat is, de választhatnak az állatotthon lakói közül is. A programban részt vesznek az Állatbarát Alapítvány önkéntesei és dolgozói. A kutyusok és vezetőik az alapengedelmességi gyakorlatokon kívül megismerkedhetnek más, speciális területeken dolgozó kutyusokkal, és kiképzésükkel, a meghívott kiképzőknek köszönhetően.

A saját kutyák esetén a gazdik megtanulhatják/megtaníthatják kutyusuknak az alapengedelmességi gyakorlatokat, amelyek könnyebben kezelhetővé teszik állataikat, ezzel csökkentve a fegyelmezetlenségük miatt másoknak okozott kellemetlenségeket.. Egy jól nevelt kutya sokkal hatásosabb érv az állattartás mellett, mint bármilyen propaganda.
Az Állatotthon lakóinak alapengedelmességi képzése, pedig kezelhetővé, könnyebben örökbe adhatóvá teszi őket.

Hozzászólások (1)
1 2011. április 14. csütörtök, 17:37
Hajnal Dóra
szerintem nagyon jó ötlet mert az embereknek sok mondanivalója van és az az emberek célja , hogy megértsük az állatokat támogatom az ötletet

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: