Hőségriadó - a lakótelepeken locsolni fogják az utakat

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

életmód - Életmód-egészség

Kettes fokozatú hőségriadót rendel el mától az országos tiszti főorvos, mivel a következő napokban várhatóan 25-27 fok között alakul a napi átlaghőmérséklet. A szokatlanul hűvös és esős május után a hirtelen beköszöntő, rendkívüli meleg nagyon megviseli a szervezetet. A legfontosabb a folyadékpótlás, ezért mindig legyen nálunk egy palack víz.

 

Nyíregyházán és Sóstón több mint 380 nyomókút található, a belvárosban a Kossuth utca 44. és 13. szám alatt, a Búza tér 14. szám alatt és a Színház u. 3. szám alatt található nyomókutakat vehetik igénybe a szomjazók. Emellett a városközpontban a Kossuth téren, a Benczúr téren, a Bujtoson, a Dózsa György úti sétálóutcán található díszkutak is ivóvíz minőségűek. A város játszóterei környékén pedig további 30 ivókút található.

Nyíregyháza lakótelepein a hőségriadó miatt napnyugta után a következő napokban a lakótelepek szervizútjain locsolással hűsítik a levegőt. Aki a nappali órákban keresne menedéket a hőség elől, az a Váci Mihály Kulturális Központban, a Városháza aulájában vagy az új ügyfélszolgálati centrumban nyitvatartási időben tartózkodhat. Ezek a középületek több száz embernek adnak menedékhelyet a hőség elől.

Aki teheti, a déli órákban tartózkodjon hűvös helyen. Az intéznivalót inkább a kora délelőtti órákra tervezzük. Néhány fokkal hűvösebb lesz a lakás, ha napközben becsukjuk az ajtókat, ablakokat, behúzzuk a sötétítőket, és este, illetve éjszaka szellőztetünk. Az elvesztett folyadékot folyamatosan pótolni kell. Célszerű egy-két félliteres flakon vizet előző este a fagyasztóba tenni (ne töltsük szinültig!), és másnap azt magunkkal vinni a munkába. A jég szép csendesen elolvad, mi pedig biztosan hideg vizet iszunk. Sőt, még utána is tölthetünk.

Hol találunk kutat?

Szakaszosan üzemelő ivókutak

Alma u. – Bazsalikom u. sarok játszótár
Árpád u. 58. játszótér
Árpád u. 33. sz. játszótér
Benczúr Gy. tér színpad sarok
Botond u. 12. játszótér
Bujtosi szabadidő park színpad
Bujtosi szabadidő park játszótér
Család u. 33. – Fazekas J. tér 3. közötti játszótér
Dob u. játszótér – Kossuth út 12. mögött
Dohány u. tömbbelső játszótér Erdősor 6-8 között
Dózsa György Sétálóutca dufart mellett
Eperjes u. 22. sz. játszótér
Fazekas J. tér 11. játszótér
Ferenc krt. – Sarkantyú u. játszótér
Kossuth téri díszkút
Kossuth u. 55. sz. mögötti játszótér
Kodály Z. u. 32-34 közötti játszótér
Gábdor B. köz 2. – Eperjes út 2. mögötti játszótér
Május 1. téri játszótér
Nyírszőlősi játszótér
Orosi játszótér Élet – Tornácos út között
Ószőlő út 79. mögött játszótér
Óvoda u. 23. – Kóris u. játszótér
Rákóczi u. – Árok út tömbbelső játszótér
Sóstó Blaha L. sétány eleje, játszótér
Sóstó Krúdí étterem a vízparti sétány
Sóstói erdő játszótér 1 tornapálya
Sóstói erdő játszótér 2 tornapálya
Stadion u. 24. játszótér
Szántó K. J. u. 28. játszótér
Toldi u. 60. Patakpart játszótér

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: