Hőségriadó - a lakótelepeken locsolni fogják az utakat

életmód - Életmód-egészség

Kettes fokozatú hőségriadót rendel el mától az országos tiszti főorvos, mivel a következő napokban várhatóan 25-27 fok között alakul a napi átlaghőmérséklet. A szokatlanul hűvös és esős május után a hirtelen beköszöntő, rendkívüli meleg nagyon megviseli a szervezetet. A legfontosabb a folyadékpótlás, ezért mindig legyen nálunk egy palack víz.

Nyíregyházán és Sóstón több mint 380 nyomókút található, a belvárosban a Kossuth utca 44. és 13. szám alatt, a Búza tér 14. szám alatt és a Színház u. 3. szám alatt található nyomókutakat vehetik igénybe a szomjazók. Emellett a városközpontban a Kossuth téren, a Benczúr téren, a Bujtoson, a Dózsa György úti sétálóutcán található díszkutak is ivóvíz minőségűek. A város játszóterei környékén pedig további 30 ivókút található.

Nyíregyháza lakótelepein a hőségriadó miatt napnyugta után a következő napokban a lakótelepek szervizútjain locsolással hűsítik a levegőt. Aki a nappali órákban keresne menedéket a hőség elől, az a Váci Mihály Kulturális Központban, a Városháza aulájában vagy az új ügyfélszolgálati centrumban nyitvatartási időben tartózkodhat. Ezek a középületek több száz embernek adnak menedékhelyet a hőség elől.

Aki teheti, a déli órákban tartózkodjon hűvös helyen. Az intéznivalót inkább a kora délelőtti órákra tervezzük. Néhány fokkal hűvösebb lesz a lakás, ha napközben becsukjuk az ajtókat, ablakokat, behúzzuk a sötétítőket, és este, illetve éjszaka szellőztetünk. Az elvesztett folyadékot folyamatosan pótolni kell. Célszerű egy-két félliteres flakon vizet előző este a fagyasztóba tenni (ne töltsük szinültig!), és másnap azt magunkkal vinni a munkába. A jég szép csendesen elolvad, mi pedig biztosan hideg vizet iszunk. Sőt, még utána is tölthetünk.

Hol találunk kutat?

Óvoda u. 23. – Kóris u. játszótér
Rákóczi u. – Árok út tömbbelső játszótér
Sóstó Blaha L. sétány eleje, játszótér