Akadálymentesített [freemail]

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

postánkból - Postánkból

Az alábbi tájékoztató levelet Nagy Tünde, a Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezetének elnöke juttatta el a BEEZ-hez. 

"Vakok és gyengénlátók által is használható verzióval bővült a [freemail], mely a freemail.hu/akadalymentes címen érhető el.

Az akadálymentesített oldal a Web Akadálymentesítési Útmutató (WCAG 2.0) alapján készült.  A gyengénlátók esetében a kontrasztos, fekete alapon sárga és fehér betűs felület segíti a kényelmes levelezést. A betűméret a böngészők beépített zoom funkciójával nagyítható jól olvasható méretűre.

Az oldal kialakítása emellett olyan, ami jól illeszkedik a látásban korlátozottak által használt felolvasó programokhoz. A gyengénlátók egyesületének ajánlása alapján a fejlesztés során a JAWS képernyőolvasóval teszteltük az új felületet. A vakok által használt program ugyan fizetős, ám próbaverzióját bárki letöltheti az Informatika a Látássérültekért Alapítvány
honlapjáról.

Az akadálymentesített [freemail] megtervezésében az volt a legnehezebb, hogy a hagyományosan ikonokkal, formákkal, színekkel közölt információt ebben az esetben csak szövegesen lehetett átadni. Az egyes funkciók akadálymentessé tétele közben azt is mérlegelni kellett, hogy a szolgáltatások mennyire hasznosak a csökkentlátók számára, hogy az oldal áttekinhetőségét megtartva egy lehetőségekhez képest kényelmesen használható felület jöhessen létre.
Első lépésben a meglévő felhasználóink számára elérhető oldalakat tettük akadálymentessé, későbbiekben sor kerül a regisztrációs és adminisztratív oldalak átalakítására is.

Az oldallal kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat szívesen látjuk az fmdev kukac freemail hu címen."

Hozzászólások (16)
16 2013. március 25. hétfő, 09:16
Kandrács Róza
3. napja nincs freemailem. Mi a csudát csinálnak. Itt hagyjuk a fenébe mert mindig rossz.
15 2013. január 01. kedd, 15:17
Cservenyák Katalin
Kedves Hozzászólók!
Sajnálom, ha valaki is azt gondolja, bármi közünk van az akadálymentesített freemailhez. nekünk nincs levelező rendszerünk, két éve feltettem a honlapra egy tájékoztatót, amit én is kaptam. szeretném, ha ezután nem itt jelennének meg a rendszerrel kapcsolatos panaszok, hanem az érintett helyen, mert ezekkel az észrevételekkel én nem tudok mit kezdeni. Köszönöm. Cs.K.
14 2012. december 31. hétfő, 11:00
én sem tudok napok óta a leveleimhez férni már pénzt is adtam a javításra de az eredmény az önök hibáját mutatja .valaki nézi ezeket a leveleket,vagy csak írogatunk és nem jön a segítség ez nagyon rossz játék. még hány sos-t kell írni hogy lépjenek.kjné.
13 2012. december 30. vasárnap, 03:08
sajnos napok óta nem tudom a mappáimat megnyitni.Mi lehet az oka?
Kérem javítsák ki a hibát sürgősen!
11 2012. december 05. szerda, 19:04
Fekete Attila
A mai nap volt az utolsó hogy freemailt használtam (volna) hála az egész napos tökölödésnek csináltam egy gmail fiókot hogy dolgozni tudjak , meg is maradok ennél , miért van az hogy gyakran azt hiszik hogy ha újítanak az attól jobb lesz valami Pont leszophattok a szarotokkal együtt.
Ne mind újítsanak, tegyék végre működőképessé szolgáltatásukat, különben sokan hátat fordítanak Önöknek.
9 2012. november 29. csütörtök, 19:00
biciklisgabi
Felháboritó amit műveltek a freemail-lal.
Nagy rakás semmi, nem lehet kiigazodni rajta.
ahogy az iwiwet otthagytam, ugy fogom itthagyni ezt a baromságot is.
8 2012. július 17. kedd, 22:05
s. tibor
A freemail egy kalap szar. Megírom az üzenetet, csatolom a file-t, küldés... az e-mail cím hibás, érvénytelen meg minden. Egy órán keresztül próbálkozok, biztos valami elírás, vagy pont, vagy vessző...nem megy. Belépek a Hotmailra, enter, sutty...és már jön is a válasz vissza!!!! Létezik az az e-mail cím, és nem hibááás!!!!
7 2012. április 02. hétfő, 10:33
Gartai Éva
Szeretném megtudni, meddig nem fog működni a program, mert ez a hiba már tegnap délután is megvolt, jeleztem is, de se válasz, se javulás. Sürgős lenne, mert levelet várok, ami ugyancsak sürgős. Köszi
6 2011. november 09. szerda, 10:55
Órák óta nem tölti be a mappáimat, peddig sürgös levelet várok, nem tudom mi a hiba.
Lehet sok a levél a kukába, de ha nem enged be, hogy töröljem ki??
5 2010. szeptember 19. vasárnap, 13:14
farkasjozsefné
A FREEMAIL ÚGY AHOGYVAN EGYKALAPSZAR!!
Az adminisztrátor válasza:
2010. szeptember 21. kedd, 19:12
cseka
Már kicsit bánom, hogy feltettem ezt a tájékoztatót, mert ahogy látom, elég sok bosszúságot okoz a felhasználóknak. Sajnálom. Szerintem meg kellene próbálni ezt a címet:
fmdev@freemail.hu

Üdv:
Cseka
4 2010. július 06. kedd, 18:42
lacuska
Kedves Varga Istvánné, valamint Zechner Anita!
Ha ez az üzenet olvasható, akkor valami más baj lehet.
3 2010. július 06. kedd, 18:40
cseka
Megpróbáltam, küldtem egy levelet az fmdev@freemail.hu címre. Nem jött vissza, ha kapok választ, szólok. Lehet, rosszul adták meg a címet, én pedig ahogy volt, átvettem. Elnézést, igyekszem korrigálni.
2 2010. július 06. kedd, 18:26
varga istvánné
egyszerüen nem tudok levelet írni sem képeket küldeni.állandóan kiírja, --- HIBA AZ OLDALON.--AZÉRT MÁR EZ IDEGESÍTŐ.
1 2010. július 05. hétfő, 13:20
Elnézést,de több órája nem lehet a levelezésre felmenni,pedig elég sürgös lenne...

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: