Megváltozott ügyeleti rend a pszichiátrián

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

életmód - Életmód-egészség

A megye pszichiátriai betegeinek ügyeleti ellátását 2010. május 1-től az EH Ügyelet Nonprofit Kft. munkatársai végzik.
Az orvos-szakma szabályait figyelembe véve a betegek fogadása az SBO-n történik az organikus okok kizárása céljából, ahonnan az SBO ügyeletet ellátó orvos irányításával kerül át a beteg a pszichiátriai további ellátás irányába, melynek helyszíne a Jósa András Oktatókórház Nonprofit Kft. és a Sántha Kálmán Szakkórház Nonprofit Kft Nyíregyháza, Sóstói út 62. sz. alatti telephelye, ahol megtörténik a pszichiátriai szűrés és az obszerváció.


Ezt követően indokolt esetben a beteg a szakmailag és területileg illetékes helyen részesül ellátásban.
Az új típusú ügyeleti ellátás a pszichiátrián belül ilyen nagyságrendben Magyarországon elsőként az Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt-ben kerül bevezetésre. Ennek egyik fontos eleme a betegek biztonságát szolgáló magasabb szakmai ellátás mellett a fekvőbeteg osztályok nyugalmának biztosítása.

2010. április 29.   


      Dr. Móré E. Csaba
          Innovációs és pszichiátriáért
            felelős főigazgató       
                                   EH. Zrt.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: