Még többen szeretnének diplomát

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

alma - Diákévek

Az országos átlagot lényegesen felülmúlva növekedett a Nyíregyházi Főiskolára benyújtott jelentkezések száma – mondja Kovács Zoltán oktatási-rektorhelyettes.


 .
Az idén országosan tíz százalékkal több fiatal jelentkezett a felsőoktatásba, mint tavaly. Több mint hatezer jelentkező a Nyíregyházi Főiskolát is megjelölte, ebből csaknem 3200 az első helyes jelentkezések száma. Ez azt jelenti, hogy ők a megfelelő felvételi pontszám esetén mindenképpen ide fognak bekerülni. Ez a szám a tavalyinál 14 százalékkal magasabb, ezzel a Nyíregyházi Főiskola az egyik legnagyobb növekedést érte el országos szinten. Csakúgy, mint tavaly, idén is kiemelkedik a tanári mesterképzés iránti érdeklődés, de jól szerepel két új mesterképzési szak, az andragógia és a nemzetközi tanulmányok is. Az összes jelentkezések 15 százalékát valamilyen felsőfokú szakképzésre nyújtották be. A jelentkezők 92százaléka szeretne államilag finanszírozott képzésre bejutni.
 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: