Vegyes melles

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

A filézett csirkemell azzal hódította meg a háziasszonyokat, hogy belőle lehet a leggyorsabban ételt varázsolni az asztalra. Ráadásul csak a fantáziánkon múlik, hányféleképpen készítjük el. Alább egy ötletkosár.

Szeletekre vágjuk a csirkemellet, majd fűszeres olajban (morzsoljunk bele egy fokhagymakockát is) megforgatjuk őket, és a gázon mindkét oldalukat ugyanebben az olajban fehéredésig sütjük. Ezután egymás mellé, egy tepsibe, vagy jénai tálba rakjuk a szeleteket. Egy-egy húsra teszünk pl. vékony szelet szalonnát, sonkát, karikára vágott, füstölt kolbászt, sós vízben főtt brokkolit, karfiolrózsát, gombaszeleteket, főtt, karikára vágott céklát, nyers, felkarikázott paradicsomot, végül mindegyik tetejére egy-egy szelet sajtot. Minél többféle az ízesítés, annál nagyobb lesz a siker, és a választék. A sütéshez használt olajat a tepsibe, a húsok alá öntjük (éppen csak az aljára, nem szabad tocsognia benne!), nagyon pici vizet vagy sört (sülteknek a sör mindig kellemes aromát ad) még tehetünk hozzá, beledobhatunk egy-két meghámozott, cikkekre vágott almát (ez köretnek is finom lesz), és előmelegített sütőben addig sütjük, amíg a sajt a hús tetejére olvad, picit meg is pirulhat. Ügyejünk arra, hogy ki ne száradjon! Nagyon gyorsan elkészül – és el is fogy.
Krumplipürével, rizzsel és/vagy almakompóttal tálaljuk.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: