Kardinális szelet

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

Nem kérdés, hogy a kardinális szelettől kevés finomabb édességet találunk. Már nem emlékszem, kitől kaptam meg a receptjét, de én most ide felteszem. (Cseka) 

Hozzávalók: 8 tojásfehérje, 18 dkg kristálycukor, 2 tojás, 3 tojássárgája, 5 dkg porcukor, 1 cs. vaníliás cukor, 5 dkg liszt, 15 dkg baracklekvár

A tojásfehérjékből kemény habot verünk úgy, hogy közben beleszórjuk a kristálycukrot. Két egész tojást a tojássárgájákkal és a porcukorral fehéredésig keverünk, hozzáadjuk a vaníliás cukrot és a lisztet, alaposan eldolgozzuk.
Sütőpapírral kibéleljük a tepsit. A fehér masszát csillagcsöves nyomózsákba töltjük és csíkokat nyomunk belőle a tepsibe hosszában úgy, hogy köztük 1 – 1 ujjnyi távolság maradjon. Ezt töltjük ki a sárga masszával.
Előmelegített sütőben, 180 fokon 10-15 perc alatt megsütjük. Amikor kész, leszedjük a sütemény aljáról a sütőpapírt, és a fehér-sárga tészta alsó felét megkenjük baracklekvárral, majd rétegezve piramist vagy „alagutat” építünk belőle. Rövid ideig pihentjük, majd kétujjnyi szeleteket vágunk belőle. A süti tetejére egy tiszta szűrőn porcukrot is szitálhatunk, egy kis "hótól" mindig kívánatosabb lesz a sütemény.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: