Temetés Báthory István szomszédságában

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

hallovilag - Halló! Világ?

A krakkói Wawelben helyezik örök nyugalomra a lengyel köztársasági elnököt és hitvesét 

A lengyel médiából tudjuk itt, Varsóban, hogy Magyarországon a lengyel elnöki pár temetésének dátuma lesz országos gyásznap. A diszkrét háttérben a magyar-lengyel barátság jeles helyszíne húzódik meg.

A Kaczynski család kérésére olyan döntés született, hogy ugyanabban a nemzeti panteonban, a krakkói Wawel királyi várban helyezik örök nyugalomba a szmolenszki repülőtérnél szombaton légikatasztrófában meghalt Lech Kaczynski köztársasági elnököt és hitvesét, Mariát, ahol a lengyelek szeretett királya, Báthory István is nyugszik. (varsói gyorshír Szilágyi Szabolcstól)

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: