Szilvásváradi rakott zsemle

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

Hozzávalók: 8 zsemle, 8 dl tej, 4 dkg vaníliás cukor, 10 dkg cukor, 8 dkg dió, 2 késhegynyi őrölt fahéj, 1 dl vörösbor, 2 dkg mazsola, 2 dl tejszín, 2 dkg vaj, 4 dkg zsemlemorzsa, 6 dkg tejcsokoládé, fél citrom héja. Elkészítés: A tejbe áztatott zsemléket kinyomkodjuk és áttörjük. Hozzákeverjük a vaníliás cukrot, a fahéjat, a cukrot, a reszelt citromhéjat, a durvára vágott diót és a vörösbort, amibe előre beáztattuk a mazsolát is. Kivajazott, morzsával meghintett tepsibe öntjük a keveréket, és középmeleg sütőben megsütjük. Amikor kihűlt, nagyobb galuskákat szaggatunk belőle, és olvasztott csokoládéval, tejszínhabbal díszítve tálaljuk.

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: