Futsal: magyar-finn a Buszacsában

sport - sport

A január 19-31-e magyarországi futsall Európa-bajnokság előtt a házigazda magyar válogatott Nyíregyházán tartja utolsó hivatalos felkészülési mérkőzését Finnország ellen január 13-án, szerdán 18 órától a Bujtosi Szabadidő Csarnokban. A Magyar Labdarúgó Szövetség szervezésében visszatérő vendég Nyíregyházán a magyar futsall válogatott, hiszen korábban az olaszok, a hollandok és az izraeliek is vendégszerepeltek már a Buszacsában.

Mindez annak is köszönhető, hogy Dajka László szervezésében 1993 decemberében éppen a megyénkben indult el az első futsall kezdeményezés, 128 csapattal akkor kezdődött az Alkaloida Kupa.
A szerdai mérkőzés előtt két előmeccs is szerepel a programban, 16 órától Nyíregyházi Spartacus-Hajdúböszörmény NB II-es futsall női mérkőzés lesz, a hazaiak mestere Kósa János, majd 16.30-tól a Nyírsuli U13-as gárdája játszik egymás ellen. A főmérkőzésen a hazai válogatottban szerepelni fog Lódi Tamás, aki nemrég Brazíliában vendégszerepelt a világválogatottban. A játékos a világválogatott tagjaként két alkalommal is pályára léphetett a világbajnok Brazília ellen. A mérkőzésekre a két ünnep között Natalban és Joao Pessoában került sor, az első meccsen nyolcezer szurkoló előtt 4-3-ra győzött a vendéglátó világbajnok, amely a kis különbségen felbőszülve a második meccsen, ötezer ember jelenlétében 6-1-re diadalmaskodott.
A magyar válogatott a finnek ellen január 12-én Debrecenben játszik, majd következik a nyíregyházi fellépés.

A 2010-es futsal Eb menetrendje:

Január 19., kedd

Január 28., csütörtök
Az 1. negyeddöntő győztese - A 3. elődöntő győztese, Debrecen
A 2. negyeddöntő győztese - A 4. negyeddöntő győztese, Debrecen

A harmadik helyért vívott meccsre és a döntőre január 30-án, szombaton lesz, Debrecenben.

Az Eb csoportbeosztása:

A-csoport