Advent 23. napja

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Advent - Advent

Holnap lesz az, amikor azt mondjuk: már csak egyet kell aludnunk, és itt a karácsony. Előbb kapunk ettől egy kisebb infarktust, amit lábon kihordunk, mert ágynak esni nincs időnk.Majd elkezdjük a szokásos számháborút: kinek mennyiért vásároltunk, mi hiányzik még a fa alól, minden hozzávalót megvettünk-e az ünnepi vacsorához, és el tudunk-e tölteni három napot bevásárlás nélkül. Én ilyenkor magam elé teszek egy cédulát, felírom név szerint, kinek kell vásárolnom ajándékot, mellé írom az összeget, és elkezdek pipálgatni azok neve mellett, akik már kész vannak.
Most viszonylag jól állok, bár a korábbiaktól szerényebb lesz az idei karácsony. De már majdnem mindenkinek megvan az ajándéka. Annyira édesek voltak a gyerekek, mielőtt „leadták” volna a rendelést (mindig meg szoktuk beszélni, hogy ki, mit kér), előbb megnézték az árát, hogy ne legyen túl drága. Ilyen eddig még sosem volt.
Remek gyerekek.
(Cseka)

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: