Advent 19. napja

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Advent - Advent

Megkezdődött a Krúdy Karácsony

Ma megkezdődött Sóstón a Krúdy Karácsony.


A vigadó felújításának évében rendezték az elsőt - fantasztikus élmény volt. Feldíszítve érkezett Dombrád-Herminatanya felől a kisvonat, a parkban pásztortüzek égtek, s az egésznek olyan hangulata volt, hogy az nem lehet elfelejteni. Akkor is ilyen gyönyörű hó volt, s mi gyertyákkal a kezünkben együtt énekeltünk.


Rengeteg ismerős jött el Sóstóra, ültünk a szalmabálákon, beszélgettünk, közben tettünk a tűzre, és nagyon jól éreztük magunkat. Később kicsit megkopott a rendezvény fénye, de ez csak azért lehetett, mert utána évekig vagy nem volt hó ilyenkor, vagy sárban dagonyáztunk - amitől az embernek a legkevésbé sem támad ünnepi hangulata.


Ma este nagy izgalommal és reményekkel indultunk itthonról, a hátizsákomba még mécsest is készítettem, hogy majd ott meggyújtjuk.
A fellépő gyerekek tüneményesek voltak a színpadon, kár, hogy csak kevesen látták őket, mert megérdemeltek volna nagyobb közönséget. Abban bízom, holnap már sokkal többen leszünk, este pedig csak lesz okom arra, hogy meggyújtsam a hátizsákomba készített mécseseket.
A Krúdy karácsony egyébként vasárnap estig tart, de ahogy én elképzelem, holnap lesz az igazi a hangulat. Aki csak teheti, jöjjön el, mert itt most gyönyörű a hó, karácsonyra pedig - ha az időjósoknak hinni lehet - az egész úgyis elolvad.
Cseka

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: