Advent 18. napja

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Advent - Advent

Szerelmem, SóstóImádok olyan helyeken járni, ahol előttem híres emberek sétáltak. Szeretek megállni ott, ahol Petőfinek eszébe jutott, hogy meg kellene írnia a Tiszát, eljátszom a gondolattal, amikor a vajai kastély lovagtermében ülök, hogy épp most lép be az ajtón Rákóczi.


Sóstón folyton azon töröm a fejem, vajon merre sétálhatott Krúdy Gyula, Blaha Lujza, s vajon mire gondolhattak, amikor a kőpadon ülve nézték a sima víztükröt.
Imádom hallgatni a csöndet. Amit hol a tó közepén sziesztázó vadkacsák törnek meg, hol a fakopácsok, hol pedig az élelem után kutató rigók.


Sétáltam ma délelőtt a tó körül, hallgattam a csöndet, és valami hiihetetlen békét éreztem a lelkemben. Arra gondoltam: ha nem itt laknék, hanem egy bérház sokadik emeletén, mostanra talán már meghibbantam volna.
Cs.K.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: