Karácsonyi mézeskalács házikó

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Advent - Advent

Advent második napjaEz az egyik kedvenc receptem. Egy 1993-as kiadású könyvben találtam, a címe: Süssünk! A sütés iskolája kezdőknek és haladóknak. Még nem mertem elkészíteni, félek, elrontom, és akkor elszáll a varázs, ami a képből árad. Mégis azért választottam az adventi naptár második ablakába, mert még van idő kísérletezni, hogy aztán ez a házikó legyen az ünnepi asztal dísze.

 


Mézeskalács alaprecept

Hozzávalók:
350 gr méz
100 gr cukor
100 gr vaj
1 tojás
1 citrom reszelt héja
1 evőkanál kakaópor
1 evőkanál víz
500 g liszt
Fél-fél kávéskanál őrölt fahéj, szegfűszeg, kardamóm, szerecsendió, szegfűbors, koriander, gyömbér, hamuzsír, szarvasagancssó (vagy szódabikarbóna)

Munkafázisok:
1. A mézet, cukrot és vajat közepes lángon, állandó kevergetés mellett addig melegítjük, amíg a cukor teljesen felolvad. Ezután hagyjuk kihűlni, míg langyos lesz.
2. A hamuzsírt és a szarvasagancssót vízben feloldjuk, a liszttel együtt a mézes masszához keverjük, majd kemény tésztát gyúrunk belőle.
3. A tésztát fóliába csomagolva egy napig szobahőmérsékleten pihentetjük.
4. Ismét átgyúrjuk, és lisztezett lapon 1-2 mm vékonyra kinyújtjuk.
5. téglalapokat, formákat, figurákat szaggatunk belőle, majd kizsírozott, lisztezett sütőlemezre fektetjük, és 180 C fokos sütőben kisütjük (ügyeljünk arra, hogy meg ne égjen, a mézes hamar megsül!)  A házikó leírása lejjebb!!!
6. Konyhai rostélyon hagyjuk kihűlni, majd tegyük pár napra (3-5) egy jól záródó pléhdobozba, pár cikk alma társaságában. A mézes magába szívja a nedvességet, és megpuhul. Csak ezután díszítsük cukor- vagy csokimázzal!

 

Így készül a házikó:

Keménypapírból készítsük el a házikó alábbi alaprajzát a sütőlemez nagyságának megfelelően, majd vágjuk ki az egyes darabokat! Próbaképpen állítsuk össze a házikót, ne akkor derüljön ki, hogy valamit elszámoltunk, amikor már a mézes lapot vágtuk szét, mert akkor kezdhetjük az egészet elölről. Kétszer annyi alapanyagra lesz szükségünk, mint amennyit az alaprecept tartalmaz, ugyanis az egyik lap lesz a ház alapja és a kert.


A másik lapból a sablon segítségével kivágjuk az egyes darabokat, a két oromzatot és a két háztetőt. A maradékból készül a kerítés, az ajtók az ablakdeszkák, és az udvaron álló fenyőfák. Az egyes részeket cukormázzal ragasztjuk össze, az ablakokat pedig piros zselatinlappal „üvegezhetjük be. A képen látható illusztráció vagy saját ötletek alapján díszíthetjük fel a házikót. Frissen hullott hónak tökéletesen alkalmas kókuszreszelék vagy porcukor.

Ötlet: Én úgy csinálnám a sablont, hogy megfelelő méretűre felnagyítanám, és kinyomtatnám az itt látható ábrát.
Cseka

 

Hozzászólások (1)
1 2018. augusztus 25. szombat, 01:11
Josef Lewis
Jó napot, Josef Lewis vagyok. Egy elismert, törvényes és akkreditált hitelező. Nagyon gyorsan és egyszerűen nyújtunk kölcsönöket, személyi kölcsönöket, autóhiteleket, otthoni hiteleket, diákhiteleket, üzleti kölcsönöket, feltalálói kölcsönöket, adósságkonszolidációt. stb.

Kapjon engedélyt egy üzleti vagy egyéni hitelre ma, és szerezzen pénzeszközöket ugyanazon a alkalmazási héten. Ezek a személyes kölcsönök jóvá lehet hagyni, függetlenül a hitelezéstől, és sok boldog ügyfelünk van, aki támogatja ezt a követelést. De nemcsak megkapja a szükséges kölcsönöket; akkor a legolcsóbb lesz. Ez a mi ígéretünk: Garantáljuk a legalacsonyabb kamatlábat minden olyan kölcsön esetében, amely ingyenes fedezetet nyújt.

Törekszünk arra, hogy pozitív tartós benyomást hagyjunk ügyfeleim elvárásainak túllépése során. Célunk, hogy méltósággal és tisztelettel kezeljük, miközben a legmagasabb minőségi szolgáltatást időben biztosítjuk. Nincs szükség társadalombiztosításra, és nem szükséges hitelesítési ellenőrzés, 100% -os garancia. Kérjük, azonnal válaszoljon az alábbi részletek alapján, ha érdekel a kölcsön, és mentes a csalásoktól.

E-mail: progresiveloan@yahoo.com
Call / WhatsApp: +16626183756 köszönöm
Webhely: https://progresivefunding.wordpress.com

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: