Sziget az Óbudai-hegyen

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

sport - sport

Ritka pillanat: felújított sportlétesítményt adtak át kedd délelőtt

Cserháti András
Folyondár Vasas Sport és Tánc néven működik tovább a Folyondár utcai sportkomplexum. A teljesen tatarozott sporttelep üde színfoltja a magyar, igen elszomorító létesítményhelyzetnek.

Először is, soroljuk föl a száraz tényeket, amelyek ebben az esetben módfölött szívderítőek – s korántsem unalmasak.

A Folyondár Sportközpont Kft. egy sokrétű, a kikapcsolódásra vágyók minden igényét kielégítő szabadidőközpont kiépítését vállalta a fővárosi III. kerületben. A terület továbbra is a Vasas Sport Club kezében marad, bérbe adják az épületet, tehát szó sincs privatizációról. A gyönyörű, fákkal körülvett területen 10 salakos teniszpálya (ebből télen hét fedett) található, míg a most újjávarázsolt épületben 20 fajta divattáncot és modern táncot lehet űzni. De a röplabda szerelmesei is mesés környezetben nézhetik kedvenceiket.

A Folyondár Vasas Sport és Tánc – mint írják – „olyan gyűjtőpont kíván lenni, ahol a szülők és gyermekek az egészséges életmód jegyében töltik el idejüket, ahol aktív klubélet zajlik, ami aztán beépül a családok mindennapjaiba.”

Ennek fontosságát emelte ki Fördős László is, a Vasas röplabda-szakosztályának elnöke, aki – bár lassan nyolcvan esztendős – oly hévvel mesélt a „csodáról”, hogy magával ragadta a hallgatót. „Egy álom valósult meg ezzel a sportlétesítménnyel. Az a célunk, hogy a rengeteg gonddal küszködő szülők nyugodt szívvel engedjék ide gyermekeiket. Itt nem lehet dohányozni, alkoholt fogyasztani, s azon leszünk, hogy a beszédmodort is helyes mederbe tereljük. Legyen ez egy sziget!”

A „sziget”  szó Markovits László, a Vasas SC ügyvezető elnökének száját is elhagyta. „Aki már járt itt korábban, tudja, milyen állapotok uralkodtak. Nem szívesen tettük be a lábunkat az öltözőbe… Amikor 2004. december 1-jén megvásároltuk a vagyonkezelői jogot az államtól, sokan kétségek között vergődtek: vajon helyes döntést hoztunk-é? Bízom benne, hogy igen.”

Mikor Markovits László megköszönte az egybegyűlteknek részvételüket, az elnök elérzékenyült. „Mérhetetlen boldogsággal tölt el, hogy a Vasas–család egy része itt lehet. 2011-ben száz esztendős lesz klubunk, amely olyan nagyságokat nevelt föl, mint az itt helyet foglaló olimpiai bajnok, Gedó György…”

A táncos előadásokkal fűszerezett sajtótájékoztató, majd a piros–kék szalag átvágása után boldogan távozhatott a vendég. Oázis épült a létesítményhiányban fuldokló magyar sportnak.

Mentőöv, amelyet meg kell ragadni.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: