Illúzió

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

sport - sport

Cserháti András

„Fiatalember, tudja, minek lesz az évfordulója november 25-én?” – tette föl a meglepő kérdést az egyik, pénzt kéregető hajléktalan. Valamirevaló, sportot imádó ember kapásból rávágja: természetesen az 1953-ban, Angliában, a hazai nemzeti tizenegy fölött hat–háromra diadalmaskodó Aranycsapatot emeljük ilyenkor évről-évre képzeletbeli (futball)pajzsunkra.

Furdalta az oldalam a kíváncsiság, így korombeliek között érdeklődtem, mire emlékezünk a már említett napon.

A hónap és a nap elmondása után a távolba révedtek, az esztendő tudtukra hozatalakor Rodin: A gondolkodó szobrának testtartását vették föl, a „hat-három” információval kiegészítve – néhányan – már tudták, mire szeretnék kilyukadni.

A látszat csal –  a sötétség soha.

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: