Rakott palacsinta

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

Nehezen szánom rá magamat a palacsintasütésre, így aztán, ha mégis sikerül, akkor inkább sütök egy vagonnal, kiporciózom, majd lefagyasztom. Hogy ki ne száradjon, két nájlonba,majd egy műanyag dobozba is beleteszem, és nem tárolom hónapokig a fagyóban.
A kedvencen a rakott palacsinta - ez egyébként az anyukám receptje. Ehhez a palacsintát baracklekvárral (de lehet eper is) vékonyan megkenem, darált dióval megszórom, negyedére hajtom, majd egy kerek jénaiba rakom. Egy-egy sorban (logikusan) négy palacsinta lesz. Amikor mindet megtöltöttem, az egészet leöntöm vaníliakrémmel, hogy ellepje. Sütőbe tolom, és addig sütöm, amíg a krém a tál szélén elkezd pirulni.
Ezt a palacsintát nem úgy szeleteljük, mint a tortát, hanem egyesével, soronként vesszük ki (egy széles, lapos szedőkanál a legalkalmasabb.) A vaníliakrémből érdemes dupla adagot készíteni, hogy külön még mindenki tehessen a palacsintára. Ezt is melegen tegyük az asztalra! (cseka)

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: