Dobálós süti

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

Szőke Judit 

Lusta voltam bekapcsolni a számítógépet, így hát, ami volt a kamrában, a hűtőben (eszembe jutott kisebbik lányom mélyen filozofikus morgása: üres a hűtő –lehet, hogy azért, mert nincs benne semmi?) az emlékeimben, valamint csekélyke háziasszonyi tapasztalati kincsestáramban, azt összeadtam. Ebből lett a dobálós süti.

Előrebocsátom, mikor a tepsit betoltam a sütőbe, rögtön megnéztem, lesz-e a kukában elég hely?…  Esküdni mertem volna, hogy ott fog kikötni. De nem úgy lett, sőt.

Vettem egy pohár lisztet (csak az amatőrök méricskélnek),az olyan 3 deci lehetett, belekevertem kb. 2 deci cukrot (lehet, hogy jobb a porcukor, de nem volt kedvem vacakolni).

A tepsi aljára kevéske vajat dobáltam, csak úgy találomra, majd a cukros-lisztes porkeverék felét elegyengettem benne. Szilikonsütő esetében kevéske étolaj is megteszi. Találtam a frigóban negyed kiló túrót, amit tuningoltam vaníliacukorral, pár csepp citromlével. Ezt kanállal szétpotyogtattam a száraz cuccon. Rögtön kiderült, kevés, ezért mivel megláttam két árva almát, azokat karikára szeletelve, fahéjjal megszórva a lukakat „befoldoztam”. Rászórtam, majd elegyengettem a maradék cukros-lisztes elegyet, és akkor rájöttem, hogy kell valami, ami összefogja. Nosza, rajta! Saccra 3 egész tojást villával felvertem és beleöntöttem egy pohár tejet, majd ezt az egész alapra ráöntöttem. Segítettem, hogy a folyékony rész eljusson mindenhová, az aljáig. Ehhez elég volt egy villa. Meg ne ijedjenek! Ennél a pontnál mindenre hasonlít, csak sütihez nem. De gondoltam, hogy a fizika és a hő teszi a dolgát. Nem csalódtam. Kb. 20 perc múlva kellemes túró, sült alma és fahéj illat áradt a sütőből. És az íze! A végeredmény életem legkellemesebb édessége lett. Tessék kipróbálni és továbbfejleszteni (csak túró, más gyümi stb.)! Sok a benne megbúvó lehetőség, .arról nem beszélve, hogy gyorsan elkészül és tartalmas.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: